Hamak ogrodowy. Zażyj relaksu na świeżym powietrzu

Hamak

Marzysz o błogim relaksie w swoim ogrodzie? Wybierz odpoczynek w hamaku ogrodowym. W dzisiejszym wpisie przybliżymy tematykę hamaków do ogrodu.

Hamak jest jednym z najczęściej wybieranych mebli ogrodowych. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim tym, że nie zajmuje wiele przestrzeni i można go łatwo rozwiesić w dowolnej części ogrodu, tarasu czy balkonu. Hamaki ogrodowe różnią się między sobą rodzajem oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane. Oprócz plecionego sznurka, który był bardzo popularny jeszcze kilkanaście lat temu, wykorzystuje się również wytrzymałe tkaniny, takie jak bawełna, polipropylen, nylon czy jedwab spadochronowy w szerokim wyborze wzorów i kolorów.

Jakie są rodzaje hamaków ogrodowych?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów hamaków wywodzących się z różnych stron świata:

  • hamaki meksykańskie wykonane z drobno plecionej siatki;
  • hamaki brazylijskie wykonane z bawełnianego płótna i zwisających po bokach frędzli;
  • hamaki ekwadorskie wykonane z ręcznie tkanego materiału w intensywnych kolorach;
  • hamaki kolumbijskie z dużą powierzchnią do leżenia.

Jeśli wolisz wypoczynek w pozycji siedzącej, to bardzo dobrą opcją będą hamaki w formie fotela. Jest to również dobre rozwiązanie, kiedy nie dysponujemy większą przestrzenią. Ciekawym rozwiązaniem są wywodzące się z wojska hamaki-namioty, w których można spędzić noc, i które są ulubionym miejscem zabaw dzieci.

Jak dobrać rozmiar hamaka?

Aby cieszyć się komfortowym wypoczynkiem w hamaku, konieczne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Hamak przeznaczony dla osoby dorosłej powinien mieć ok. 3 metrów długości i szerokość 1,2 – 1,5 metra. Hamaki rodzinne mogą mieć nawet 5 metrów długości i 2 metry szerokości. Dostępne są również hamaki dla najmłodszych, które mają ok. 1,5 metra długości i metr szerokości. Dzieci bardzo chętnie spędzają czas w hamaku, dlatego dla ich bezpieczeństwa hamak powinien być zawieszony nisko, najlepiej nad miękkim podłożem, jak trawa czy piasek.

Hamak ogrodowy daje poczucie beztroski i kojarzy się z przyjemną, wakacyjną atmosferą. Niezależnie od tego, jaki hamak wybierzesz, z pewnością zapewni Ci on relaks i wypoczynek.

error: Content is protected !!