Elementy wyposażenia ogrodów i balkonów

balkonów

Beztroskie przebywanie na łonie natury to doskonała forma relaksu. Osoby spragnione takiego wypoczynku nie muszą jednak wyjeżdżać poza miasto. Odpowiednio urządzony ogród czy dobrze rozplanowana przestrzeń na tarasie także zapewniają wytchnienie od codzienności. Podpowiadamy, w jaki sposób urządzić ogród i balkon, aby zapewnić sobie maksimum komfortu.

Niezbędne wyposażenie balkonu i ogródka

Osoby, które czerpią radość z uprawiania roślin, dbają nie tylko o właściwe rozplanowanie grządek, ale i dobór narzędzi do prac ogrodniczych. Sadzenie, podlewanie, przycinanie i pielęgnacja kwiatów, krzewów oraz roślin uprawnych (nawet tych mieszczących się na balkonie) wymaga odpowiednich akcesoriów. Należy pamiętać również o miejscu do ich wygodnego przechowywania, a także systemie nawadniania. Ogród jest jednocześnie miejscem relaksu, stąd trzeba zapewnić w nim komfortowe warunki do wypoczynku. Za dnia przyda się osłona przed palącym słońcem, z kolei źródła światła umilą letnie wieczory. Stoliki, grill i narzędzia do serwowania specjałów z rusztu również sprzyjają relaksowi na świeżym powietrzu. Dodatki i dekoracje pozwolą stworzyć przytulną atmosferę. Do prawdziwego relaksu potrzebne będą jeszcze wygodne meble odpoczynkowe, takie jak pufy ogrodowe czy hamaki.

Odpoczynek w ogrodzie

Hamak kojarzy się z sielskim czasem w otoczeniu przyrody. Dostępne obecnie na rynku egzemplarze są nowoczesne i bezpieczne. Sprawdzą się na wyjeździe, ale również w ogrodzie czy na balkonie. Hamaki polskiego producenta zapewniają wygodę osobom w każdym wieku. Wybierając model dwuosobowy, można cieszyć się relaksem we dwoje. Do dyspozycji są „łóżka” wiszące (podwieszane) lub montowane na specjalnych stelażach. Powstają z wytrzymałych, ale miękkich tkanin, które łatwo utrzymać w czystości. Dodatkowe poduszki (wykonane z tych samych materiałów) zapewniają jeszcze większą wygodę.

Równie uniwersalne co hamaki, są ogrodowe pufy. Te charakterystyczne meble pozwalają odpocząć w pozycji siedzącej, półleżącej oraz leżącej. Są lekkie, przez co łatwo je przemieścić w wybrane miejsce. Kształt dopasowuje się do potrzeb, przez co pufy mogą mieć w ogrodzie wszechstronne zastosowanie. Co ważne, sprawdzą się także na małych przestrzeniach, więc są idealnym rozwiązaniem na balkon.

error: Content is protected !!